O SEU MUNDO LUSÓFONO

5. MÁJ - Deň portugalského jazyka

a kultúr krajín CPLP

  ️  ️ ️ ️ ️ ️ ️ ️

Hoci Deň portugalského jazyka a kultúr krajín CPLP sa oslavuje iba jeden deň v roku, my sme sa rozhodli zasvätiť portugalčine celý mesiac! Počas mája vám prinesieme z každého lusofónneho rožku trošku - brazílsky film, portugalskú literatúru, angolský tanec a, samozrejme, portugalčinu!

️10.5. Film Košeľa vo vetre (BR) vo Foajé 

️16.5. Noc literatúry v BA / BB / PN / PP / LM / MT / PB / TN / LV

️19.5. Gonçalo M. Tavares (PT) na BRaKu 

️19.5. Kizomba night (AN) v klube La Bomba

️  ️26.5. Festival jazykov v Starej tržnici 

 

MEMORANDUM O SPOLUPRÁCI S IILP CPLP

V roku 2016 sa Slovenská republika stala pridruženým členom Spoločenstva po portugalsky hovoriacich krajín (CPLP).

Minulý rok nás Ministerstvo zahraničných vecí SR oslovilo, aby sme sa aj na základe našich vyše pätnásťročných aktivít v oblasti portugalského jazyka a lusofónnej kultúry stali partnerskou organizáciou Medzinárodného inštitútu portugalského jazyka (IILP) a podpísali Memorandum o spolupráci, čo nás mimoriadne potešilo!

A tak sme sa pri tejto príležitosti rozhodli zorganizovať ďalší Lusokvíz,
tentokrát zameraný na krajiny CPLP, ktorý sa uskutoční 20. 2. o 19:00 v KC Dunaj.

Link na udalosť: https://www.facebook.com/events/575427129468133/

 

 

 

8. ročník súťaže Umelecký preklad lusofónnej literatúry - GONÇALO M. TAVARES

Ôsmy ročník súťaže v umeleckom preklade je venovaný tvorbe portugalského spisovateľa Gonçala M. Tavaresa. V roku 2015 sme v bilingválnej verzii vydali tri krátke diela: Pán Valéry, Pán Henri a Pán Juarroz z desaťdielneho cyklu s názvom Štvrť (O Bairro) a tento rok pripravujeme vydanie príbehov zvyšných siedmych pánov. 

Príspevky do súťaže môžete zasielať do 31. 3. 2018 na adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Preklady zasielajte vo formáte .doc. Hodnotenie prekladov je anonymné, preto vás poprosíme neuvádzať meno v hlavičke ani na konci prekladu.

Text na preklad nájdete tu.

Do súťaže sa môžu zapojiť všetci milovníci lusofónnej literatúry. Výsledky vyhlásime v máji a víťazi získajú finančnú aj vecnú odmenu.

Knižku Gonçalo M. Tavares – Pán/ O Senhor Valéry / Henri / Juarroz (2015) si môžete zakúpiť priamo u nás za 6,60 €. V prípade záujmu píšte na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

© Pauliana V. Pimentel/Kameraphoto