O SEU MUNDO LUSÓFONO

8. ročník súťaže Umelecký preklad lusofónnej literatúry - GONÇALO M. TAVARES

Ôsmy ročník súťaže v umeleckom preklade je venovaný tvorbe portugalského spisovateľa Gonçala M. Tavaresa. V roku 2015 sme v bilingválnej verzii vydali tri krátke diela: Pán Valéry, Pán Henri a Pán Juarroz z desaťdielneho cyklu s názvom Štvrť (O Bairro) a tento rok pripravujeme vydanie príbehov zvyšných siedmych pánov. 

Príspevky do súťaže môžete zasielať do 31. 3. 2018 na adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Preklady zasielajte vo formáte .doc. Hodnotenie prekladov je anonymné, preto vás poprosíme neuvádzať meno v hlavičke ani na konci prekladu.

Text na preklad nájdete tu.

Do súťaže sa môžu zapojiť všetci milovníci lusofónnej literatúry. Výsledky vyhlásime v máji a víťazi získajú finančnú aj vecnú odmenu.

Knižku Gonçalo M. Tavares – Pán/ O Senhor Valéry / Henri / Juarroz (2015) si môžete zakúpiť priamo u nás za 6,60 €. V prípade záujmu píšte na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

© Pauliana V. Pimentel/Kameraphoto

  

 

V novom roku 2018 spúšťame ďalší semester skupinových kurzov európskej a brazílskej portugalčiny.

Čo vám ponúkame?

  • kurzy brazílskej a európskej portugalčiny od úplných začiatočníkov až po pokročilých
  • nový systém prihlasovania cez Google Forms (prihláška)
  • 50 vyučovacích hodín, vďaka čomu po 2 semestroch získate certifikát
  • menšie skupinky už od 5 ľudí a vyššia šanca, že sa nám podarí otvoriť aj pokročilejšie kurzy a kurzy brazílskej portugalčiny
  • 20 % zľavu pri prihlásení viac ako 8 ľudí

Začiatok kurzov: 22. 1. 2018

Dĺžka kurzu: 50 vyučovacích hodín (25 deväťdesiatminútových blokov)

Cena: 220 € (pri minimálnom počte 5 ľudí), 175 €  (pri minimálnom počte 8 ľudí)

Zápis:    do 21. 1. 2018    

Na kurz je možné sa prihlásiť aj v priebehu roka, ak je voľné miesto.

Platba prevodom na účet: IBAN: SK13 3100 0000 0040 7003 0705

V prípade, že sa neprihlási dostatočný počet záujemcov, môžeme takýto kurz zrušiť. Poplatok za kurz vám v tomto prípade vrátime v plnej výške.

Často kladené otázky  

Tabuľka jazykových úrovní Vám pomôže vybrať si optimálny kurz. 

 

 

Ak ste sa už začali rozhliadať po vianočných darčekoch, využite našu akciu pri príležitosti najkomerčnejšieho dňa v roku - Black Friday - a darujte pod stromček skvosty lusofónnej literatúry. Od 24.11. do 26.11. si u nás môžete zakúpiť portugalské a brazílske knihy v slovenskom preklade s takmer 20 % zľavou.

Kompletnú ponuku lusofónnej literatúry nájdete na našej stránke.

Objednávky prijímame na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Knihy si buď môžete osobne vyzdvihnúť v Bratislave, alebo vám ich zašleme poštou (poštovné 2,50 €).

Odteraz môžete podporiť aktivity Portugalského inštitútu aj prostredníctvom služby Dobromat! Vďaka nej môžete počas hocijakého nákupu prispieť neziskovým organizáciám, občianskych združeniam a nadáciám a nezaplatíte ani cent navyše.

Ako na to? Stačí si buď do svojho prehliadača pridať pomocníka, ktorý vás vždy upozorní, keď navštívite partnerských obchod, alebo tak môžete urobiť priamo cez túto stránku, kde si zvolíte internetový obchod aj združenie, ktorému chcete prispieť. Ešte raz opakujeme, že za nákup nezaplatíte nič navyše a zároveň prispejete na dobrú vec. Obrigada!