×

VYTIAHLI SME Z ARCHÍVU  stretnutí LUSOFUTBAL

Futbalové stretnutie Slovensko-Lusomundo  2003

Na stranu Lusomundo sa postavili na Slovensku žijúci rodáci z Angoly a Brazílie. Bol medzi nimi dokonca profesionál zo slovenskej druhej ligy a ani ostatní, aj keď nie profesionáli, sa za svoje umenie nemuseli hanbiť. Majú to proste v krvi. Pre slovenské družstvo, zložené z absolventov kurzov portugalčiny a zástupcov Portugalského inštitútu, to vyzeralo blede…
Stretnutie sa naozaj nezačalo pre nás priaznivo. Už za pár minút sme prehrávali 2:0. Ale, našťastie, aj v našom tíme sa našlo zopár nadaných futbalistov. Pozbierali sme sily a vyrovnali. Zápas sa ďalej niesol v duchu gólov na jednej aj druhej strane. V druhom polčase sa na našu stranu dokonca pridal už spomínaný futbalový profesionál z Brazílie.
Nasadenie bolo také obrovské, že zápas môžeme charakterizovať heslom “nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa”. Na počítanie gólov sme totižto úplne zabudli a víťazstvo je sporné. Ani jeden tím si nechce priznať prehru, a vlastne aj majú pravdu. Vyhral každý, kto prišiel…

Futbalové stretnutie Slovensko-Lusomundo 2004

začiatkom júla sa uskutočnil druhý ročník medzinárodného “Lusofutbalu”. Tentokrát Lusofónny svet reprezentovali hlavne zástupcovia Angoly. Ako aj minulý rok, skóre už po niekoľkých minútach nikto nepočítal. Hlavná bola radosť z hry. Tí, čo nehrali, pripravovali v tieni stromov “churrasco” (mäso na grile). Nakoniec nechýbala skvelá hudba a ukážky angolského tanca.