×

Aktivity

Od založenia Portugalského inštitútu bolo našou snahou šíriť portugalský jazyk a lusofónnu kultúru na Slovensku a toto poslanie sa veľmi rýchlo stalo aj našou vášňou.replica watches

Každoročne sa snažíme predstaviť slovenskému publiku to najlepšie z brazílskej a portugalskej kinematografie, organizujeme stretnutia so známymi po portugalsky píšucimi autormi, odmeňujeme tie najlepšie študentské preklady a zabávame sa na spoločných stretnutiach s lusoslovenskou komunitou.

Onda lusófona

Onda lusófona

5. máj - Dia da Língua Portuguesa e da Cultura na CPLP. Hoci Deň portugalského jazyka a kultúr krajín CPLP sa oslavuje iba jeden deň v roku, my sme sa rozhodli zasvätiť portugalčine celý mesiac!

Viac o podujatí
CINEMAemPORTUGUÊS

CINEMAemPORTUGUÊS

KINOvPORTUGALČINE - pravidelné premietania filmov z lusofónnej produkcie. Podujatie organizujeme v spoluprácii so Sekciou portugalského jazyka FiF UK a kinom Foajé.

Viac o podujatí
Prekladateľská súťaž

Prekladateľská súťaž

Súťaže v umeleckom preklade je každoročne venovaná tvorbe po portugalsky píšucich autorov a môžu sa do nej zapojiť všetci milovníci lusofónnej literatúry.

Viac o podujatí
Brazil Visual

Brazil Visual

BRAZIL VISUAL – prehliadka brazílskych filmov. Každoročne vám prinášame to najlepšie z brazílskej kinografie, a to v spolupráci s brazílskym kultúrnym festivalom Brazilslava.

Viac o podujatí
Lusokvíz

Lusokvíz

Pravidelné stretnutie lusofónnej komunity obohatené o tematický kvíz, skvelú atmosféru, chutné občerstvenie a lákavé ceny!

Viac o podujatí